Montaż parkietu i paneli podłogowych wymaga odpowiedniego wykończenia w postaci listew przypodłogowych. Listwy stanowią efektywne zakończenie miejsca, gdzie ściana zbiega się z podłogą. Są detalem, który sprawia, że pomieszczenie nabiera ostatecznego wyglądu. Montaż listew przypodłogowych można wykonać samemu lub zatrudnić do tego profesjonalną ekipę.

Na czym polega montaż listew przypodłogowych? 

Najpopularniejszym sposobem montażu listew przypodłogowych jest przyklejenie ich do ściany za pomocą kleju montażowego lub silikonu. Coraz rzadziej stosuje się listwy przykręcane, co wiąże się z ryzykiem uszkodzenia przewodów. W przypadku montażu listew za pomocą kleju trzeba pamiętać o tym, aby klej był przeznaczony do stosowania z określonym typem listew oraz na danym podłożu. Metodę klejenia dopasowuje się do jakości ścian. Aby listwy przypodłogowe dobrze się prezentowały z podłogą, muszą zostać wcześniej odpowiednio docięte. Jeśli nigdy nie zajmowaliście się montażem listew, najlepiej poprosić o pomoc specjalistów.

Montaż listew przypodłogowych - solidnie i tanio
Skontaktuj się z nami

Jak przebiega mocowanie listew przypodłogowych? 

Listwy przypodłogowe powinno się montować po zakończeniu prac remontowych, takich jak malowanie, montaż drzwi czy układanie podłogi. Choć z pewnością najpopularniejszą metodą montażu listew przypodłogowych jest ich przyklejenie do ściany, jednak sposób ten wiąże się z tym, że przy większym remoncie listwy trzeba będzie oderwać, ryzykując ich uszkodzenie. Aby tego uniknąć, można zastosować gotowy system montażu listew, dzięki któremu – w razie potrzeby szybko zdemontujemy listwy przed kolejnym malowaniem. Do montażu w ten sposób wykorzystuje się wkręty i kołki rozporowe. 

Do kogo kierujemy swoje usługi z zakresu montażu listew przypodłogowych PCV, drewnianych, MDF?

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Najczęściej montaż listew przypodłogowych wykonujemy po montażu podłóg. Przywiązujemy dużą wagę do tego, aby listwa przypodłogowa wyglądała estetycznie i stanowiła miły dla oka element wykończenia. Swoje usługi kierujemy do klientów z Poznania – mówi ekspert z remontypodpoznan.pl

Ile kosztuje montaż listew przypodłogowych w Poznaniu? 

Ceny montażu samych listew przypodłogowych są niewielkie i liczone są za m2. Finalna cena montażu listew przypodłogowych może różnić się ze względu na rodzaj zakupionych listew oraz sposób ich montażu. 

Pozostałe usługi, które wykonujemy oprócz montażu listew przypodłogowych? 

Specjalizujemy się w usługach wykończeniowych pod klucz, zarówno domów, mieszkań prywatnych, jak i biur czy obiektów użyteczności publicznej. W ramach kompleksowych remontów wnętrz wykonujemy malowanie ścian i sufitów, gruntowanie, tapetowanie, gładzie gipsowe, szpachlowanie, układanie płytek, biały montaż, tynkowanie, zabudowy gk, montaż drzwi oraz okien, prace instalacyjne. Wszystkie osoby zainteresowane naszymi usługami remontowymi zapraszamy do kontaktu. Działamy szybko i solidnie.