Montaż sufitu podwieszanego to jeden ze sposobów wyrównania i wygładzenia powierzchni oraz ukrycia nieestetycznych przewodów instalacyjnych czy rur. Choć montaż sufitów podwieszanych z płyt kartonowo-gipsowych na pierwszy rzut oka wydaje się mało skomplikowany, tak naprawdę wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia. Z tego też względu wykonanie sufitu podwieszanego warto zlecić profesjonalnej ekipie remontowej. 

Czym jest sufit podwieszany i w jakim celu się go stosuje? 

Sufity podwieszane są świetną alternatywą dla czasochłonnego i pracochłonnego wyrównywania sufitu metodą tradycyjną. Wykonane są z lekkiej konstrukcji płyt kartonowo-gipsowych. Zastosowanie takiego sufitu powoduje obniżenie go o około 8-15 cm w zależności do sposobu montażu. Zaletą sufitów podwieszanych jest fakt, że za jego pomocą można ukryć wiele nieestetycznych niedociągnięć w konstrukcji domu. Świetnie sprawdzi się również w pomieszczeniach, które mają wysoki strop. Wykonanie sufitu podwieszanego w takich miejscach pozytywnie wpłynie na wygląd pomieszczenia oraz spowoduje zmniejszenie powierzchni, którą zimą należy ogrzać. Sufity podwieszane mogą być przeróżnej wielkości oraz kształtu, dzięki czemu stanowią pole do popisu dla osób kreatywnych. Jednym z popularnych sposobów aranżacji sufitu podwieszanego jest zamontowanie w nim taśm LED. Sufit podwieszany z taśmą LED prezentuje się niezwykle ciekawie. 

Chcesz odmienić wygląd pomieszczenia i zrobić sufit podwieszany?
Skontaktuj się z nami!

Rodzaje sufitów podwieszanych 

Sufity wykonywane z płyt kartonowo-gipsowych dzieli się na:

Sufity podwieszane na stelażu jednopoziomowym

Jest to najczęściej wykonywany typ konstrukcji sufitu podwieszanego, który sprawdzi się w pomieszczeniach mniejszych oraz podłużnych. Stelaż jednopoziomowy jednokierunkowy najczęściej stosuje się w budownictwie jednorodzinnym. Sufit dwupoziomowy przykręcany jest bezpośrednio do stropu. 

Sufity podwieszane na stelażu dwupoziomowym krzyżowym

Sufit podwieszany krzyżowy stosowany jest w dużych pomieszczeniach. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie zależy nam na większym obniżeniu sufitu oraz ukryciu instalacji czy materiału izolacyjnego. 

Jak podwiesić sufit? 

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Montaż sufitu podwieszanego polega na mocowaniu płyt gk do konstrukcji nośnej, składającej się z wieszaków, łączników oraz kształtowników, takich jak profile CD i UD, które umożliwiają ustawienie powierzchni sufitu z uwzględnieniem żądanej formy. Wykonanie sufitu podwieszanego wymaga niezwykłej dokładności, dlatego jest to czynność, którą najlepiej oddać w ręce doświadczonego fachowca. Korzystając z usług naszej firmy remontowej, zyskasz gwarancję, że cały proces przebiegnie sprawnie oraz bez większych komplikacji. Co więcej, unikniesz ryzyka zawalenia się sufitu w przyszłości, co może być spowodowane nieprawidłowym montażem – mówi ekspert z remontypodpoznan.pl

Czy sufity podwieszane buduje się tylko z płyt gipsowo-kartonowych?

Sufity podwieszane wykonuje się z różnych materiałów. Najpopularniejsze są sufity z płyt kartonowo-gipsowych, ale stosuje się również sufity kasetonowe, sufity napinane, sufity z paneli. 

Gdzie można zastosować sufit podwieszany? 

Sufity podwieszane znajdą zastosowanie praktycznie we wszystkich typach pomieszczeń – w kuchniach, łazienkach, salonach, sypialniach, przedpokojach, pomieszczeniach biurowych, edukacyjnych, placówkach handlowych i usługowych. 

Sufit podwieszany z płyt gk – zalety 

  • uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni sufitu;
  • wielość możliwości aranżacyjnych;
  • ukrycie niedoskonałości stropu, przewodów instalacyjnych, rur;
  • wygłuszenie przegrody sufitowej;
  • wprowadzenie ochrony ogniowej stropu przy zastosowaniu systemowych rozwiązań z płyt ognioochronnych. 

Ile kosztuje montaż sufitów podwieszanych w Poznaniu? 

Jednopoziomowy sufit z płyt kartonowo-gipsowych jest tańszy od konstrukcji dwupoziomowych. Najwięcej klienci będą musieli zapłacić za sufity podwieszane łukowe, ponieważ ich konstrukcja jest najbardziej skomplikowana. Mimo wszystko ciekawy efekt dekoracyjny jest wart swojej ceny. Omawiając ceny sufitów podwieszanych w Poznaniu, warto wspomnieć również o możliwości montażu oświetlenia. Taśmy LED lub halogeny w suficie podwieszanym uatrakcyjnią całą aranżację i nadadzą jej nowoczesnego wyglądu. 

Gdzie wykonujemy sufity podwieszane z płyt gk?

Sufity podwieszane oraz inne pracy związane z zabudowami gk, takie jak np. wznoszenie ścianek gipsowo-kartonowych, wykonujemy na terenie Poznania. Swoje usługi kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych. 

Opinie klientów z Poznania o realizacjach sufitów podwieszanych przez naszą firmę

Sufit podwieszany to rozwiązanie modne i chętnie stosowane w mieście Poznań. Wszystkie powierzone zlecenia staramy się wykonywać solidnie i tak szybko jak to tylko możliwe, bo liczy się dla nas czas naszych klientów. To właśnie dzięki dokładności oraz rzetelnym podejściu jesteśmy chętnie wybierani jako rzetelna firma remontowana w Poznaniu.

Jakie jeszcze inne prace wykonujemy prócz montażu podwieszanych sufitów? 

Specjalizujemy się w wykończeniach pod klucz, a więc oferta naszych usług remontowych jest szeroka. Zajmujemy się malowaniem, tapetowaniem, tynkowaniem, układaniem płytek, paneli, montażem drzwi, okien, a także montażem instalacji elektrycznych, gazowych oraz grzewczych.