Drewniana podłoga i parkiet, choć często zastępowane są innymi rozwiązaniami, wciąż należą do tego rodzaju posadzek, które uważane są za najbardziej uniwersalne i estetyczne. Są marzeniem niejednej osoby. Parkiet będzie się pięknie prezentował jako wykończenie podłogi, pod warunkiem, że zostanie on odpowiednio położony. Zajmujemy się montażem i układaniem parkietu oraz podłóg drewnianych, a także ich odnową i renowacją (np. cyklinowanie parkietu). To, co nas wyróżnia, to wieloletnie doświadczenie w branży, nowoczesny sprzęt i świetny zespół fachowców. 

Zakres usług parkieciarskich?

Oferujemy profesjonalne usługi parkieciarskie, w skład których wchodzi:
 • montaż parkietu;
 • montaż podłóg drewnianych;
 • montaż listew przypodłogowych;
 • cyklinowanie podłóg;
 • renowacja podłogi drewnianej przy użyciu lakierów (lakierowanie parkietu);
 • olejowanie parkietu;
 • bejcowanie parkietu;
 • demontaż starych podłóg. 
Wieloletnie doświadczenie w branży przekłada się na możliwość podjęcia nawet najtrudniejszych zleceń związanych z układaniem parkietu i montażem paneli podłogowych. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, który pozwala wykonać nawet najbardziej skomplikowaną renowację parkietu czy jakiejkolwiek innej drewnianej podłogi. Jeśli więc szukasz firmy remontowej, która wykonuje profesjonalne usługi parkieciarskie, to świetnie trafiłeś!
Chcesz odnowić drewnianą podłogę, by stanowiła elegancką wizytówkę Twojego domu?
Skontaktuj się z nami

Jakie drewniane podłogi układamy? 

Podejmujemy się montażu podłóg drewnianych różnego typu. Są to m.in. parkiet, deski podłogowe z litego drewna, mozaika, panele drewniane, bruk drewniany, parkiet przemysłowy, parkiet lamelowy i inne w zależności do potrzeb klienta. Układamy podłogi drewniane w formie parkietu z krajowych (np. dąb, jesion, buk) oraz egzotycznych odmian drewna (np. jatoba, doussie, badi, kempas, merbau, tek, ipe i sucupira). 

Na czym polega cyklinowanie parkietu?

Cyklinowanie parkietu oraz posadzek drewnianych to jedna z usług, jaką proponujemy naszym klientom. Proces ten polega na zdarciu starej powłoki drewna pokrytej lakierem lub innymi środkami zabezpieczającymi, by móc na nowo ją wykończyć preparatami ochronnymi. Cyklinowanie parkietu odbywa się przy użyciu specjalnej maszyny zwanej cykliniarką. Warto wspomnieć, że nowoczesne technologie, które wykorzystujemy w naszej pracy, pozwalają nam wykonać cyklinowanie parkietu bezpyłowo. Na proces cyklinowania podłogi drewnianej składa się kilka etapów:
 • szlifowanie parkietu;
 • niwelowanie ubytków w parkiecie;
 • polerowanie pakietu;
 • lakierowanie parkietu. 

Dobry parkieciarz – po czym go poznać?

Drewnianą podłogę może ułożyć nawet amator, ale by zrobić to dobrze – potrzebna jest wprawa i doświadczenie. Tylko to jest gwarancją tego, że parkiet będzie się ładnie prezentował i przez lata nie będzie się z nim działo nic złego. Z tego względu montaż drewnianej podłogi należy powierzyć profesjonalistom. Wybierając firmę parkieciarską, przede wszystkim należy zwrócić uwagę, jakimi ona cieszy się opiniami klientów. Rekomendacje to cenne źródło informacji. Niemniej ważna przy wyborze dobrego parkieciarza jest również cena usługi, jaką przyjdzie nam zapłacić za układanie parkietu. Niska cena zwykle nie idzie w parze z jakością, choć nie należy ulegać również złudzeniu, że jedynie bardzo wysoka cena zagwarantuje nam pięknie ułożoną podłogę.   

Układanie parkietu w Poznaniu – ceny

Nie podajemy sztywnego cennika, ponieważ cena usług parkieciarskich uzależniona jest od konkretnych czynników i typu danego zlecenia. Koszty robocizny zależą m.in. od wielkości oraz rodzaju parkietu. Niższą cenę zapłacimy za ułożenie parkietu tradycyjnego o dużym rozmiarze, a wyższą za ułożenie parkietu tradycyjnego o mniejszych rozmiarach deszczułek.   

Opinie o usługach parkieciarskich

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Nasza firma świadczy profesjonalne usługi parkieciarskie, co potwierdzają pozytywne opinie naszych klientów. Wybierając usługi naszej firmy, masz pewność, że zlecenie będzie zrealizowane kompleksowo, terminowo i w atrakcyjnej cenie – mówi ekspert z remontypodpoznan.pl

Gdzie wykonujemy montaż podłóg drewnianych?

Montaż podłóg drewnianych oraz pakietu wykonujemy na terenie Poznania. Swoje usługi kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm. Układamy parkiety w domach prywatnych, biurach, obiektach użyteczności publicznej. 

Jakie inny usługi świadczymy oprócz układania pakietu? 

Świadczymy bogaty usług wachlarz remontowo-wykończeniowych, wśród których należy wymienić m.in.: malowanie, tapetowanie, układanie płytek, biały montaż, zabudowy gipsowo-kartonowe, stolarka drzwiowa, okienna, wymiana i montaż instalacji elektrycznych, gazowych i wodno-kanalizacyjnych.