Nieszczelne okna wywołują duże straty energii, co przekłada się na generowanie większych rachunków za ogrzewanie w okresie zimowym. Z tego też względu ich wymiana jest nie tylko wskazana, ale w wielu przypadków wręcz konieczna. Jednym z obszarów naszej działalności jest wymiana okien na terenie Poznania. Zajmujemy się również montażem okien w nowych budynkach. 

Jak przebiega montaż okien?

Sposób montażu okna dopasowuje się do rodzaju i grubości ściany. W uproszczeniu można przyjąć, że w ścianach jednowarstwowych okno wstawia się w połowie wysokości, w dwuwarstwowych przy zewnętrznej krawędzi, a w trójwarstwowych na poziomie ocieplenia. Do przymocowania okna zwykle stosuje się dyble lub kotwy. Podstawą dobrze zamontowanego okna jest odpowiednio wykonany i wymierzony otwór okienny. Samo okno wstawia się w taki sposób, aby odległość od muru u góry oraz po bokach była taka sama. Na dole zostawia się więcej wolnego miejsca na montaż parapetu. Ramę okna unieruchamia się klinami, a następnie przechodzi się do montażu ościeżnicy, do czego wykorzystane zostają wspomniane wcześniej dyble lub kotwy. Po zamontowaniu ościeżnicy wykonuje się regulacje oraz uszczelnianie okna, co jest kluczowe dla spełniania parametrów izolacyjnych okna.

Montaż okien wszystkich typów - tanio i profesjonalnie
Zapraszamy do kontaktu

Ciepły montaż okien 

Jednym z rozwiązań, które gwarantuje minimalizację strat ciepła, jest tzw. ciepły montaż okien. Ciepły montaż okien, inaczej warstwowy, polega na zastosowaniu trzech warstw uszczelniających (środkowej, wewnętrznej oraz zewnętrznej). Pierwsza zewnętrzna warstwa taśmy paroprzepuszczalnej zabezpiecza izolację przed działaniem warunków atmosferycznych. Warstwa środkowa, którą zwykle jest pianka poliuretanowa, szczelnie wypełnia przestrzeń między ramą okienną a ścianą. Trzecia wewnętrzna warstwa to folia paroszczelna, która chroni piankę przed wilgocią. 

Typy okien, które montujemy 

Zajmujemy się montażem okien wszystkich typów: 

Montaż okien tradycyjnych

Montaż okien tradycyjnych jest zwykle najmniej skomplikowany. Polega na przymocowaniu okna do ściany oraz na jego właściwym uszczelnieniu. 

Montaż okien balkonowych/tarasowych

Coraz częściej zdarzają się budynki, w których znajduje się kilka okien balkonowych i tarasowych. Imponujące przeszklenia sprawiają, że wnętrze wygląda nowocześnie i elegancko. Drzwi balkonowe/tarasowe występują w wielu odmianach. Na rynku dostępne są: drzwi balkonowe jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, uchylno-przesuwne, harmonijkowe, składane. 

Montaż okien dachowych

Posiadamy duże doświadczenie w montażu okien dachowych. Montaż okien dachowych oferujemy na etapie budowy domu (w trakcie wykonywania pokrycia dachowego), ale również jako samodzielną usługę. 

Montaż okien drewnianych

Okna drewniane charakteryzują się dużą wytrzymałością i dobrze prezentują się we wnętrzach. Wybierane są głównie przez te osoby, które cenią sobie trwałość na lata i wysokie walory estetyczne. 

Montaż okien PCV (plastikowych)

Okna PCV cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na atrakcyjną ceną. Jednak to nie jest ich jedyny atut. Prawidłowy montaż okien PCV to gwarancja, że będą one szczelne oraz zapewnią doskonałą izolacyjność. Plastikowa rama okienna jest również łatwa w pielęgnacji. 

Montaż okien aluminiowych

Okna aluminiowe charakteryzują się przede wszystkim odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Ich dużą zaletą jest również lekka waga. Posiadają też dobre parametry izolacyjności. 

Montaż okien antywłamaniowych 

Okna antywłamaniowe to rodzaj okien ze specjalną konstrukcją, szybą ochronną i okuciami zabezpieczającymi przed włamaniem. Celem montażu okien antywłamaniowych jest utrudnienie możliwości włamania. 

Dlaczego warto powierzyć wymianę okien profesjonalnej ekipie?

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Szacuje się, że nawet około 90% zgłaszanych usterek spowodowanych jest nieprawidłowym montażem okien. Wiedząc o tym, nie powinniśmy zapominać o wynajęciu profesjonalnej ekipy montażowej, które zamontuje okna zgodnie z zastosowaniem prawidłowej techniki, eliminując przy tym straty ciepła – mówi ekspert z remontypodpoznań.pl

Do kogo kierujemy swoje usługi z zakresu montażu i wymiany okien? 

Montaż okien wykonujemy zarówno w nowych budynkach, jak już tych użytkowanych – domach, mieszkaniach, biurach czy obiektach komercyjnych. Zasięgiem naszego działania objęty jest Poznań. 

Montaż okien w Poznaniu – cennik 

Ceny montażu okien mogą być zróżnicowane. Na ostateczny koszt składa się m.in. rodzaj okna, ich ilość, rozmiar, a także technika montażowa. Ciepły montaż okien jest droższy od tego wykonywanego metodą tradycyjną. Cena wymiany okna dodatkowo wzrasta, jeśli decydujemy się również na montaż parapetów. 

Opinie o montażu okien 

Dzięki swojej uczciwości nasza firma remontowa zbiera pozytywne opinie pod swoim adresem. Klienci cenią nas za rzetelność, wysoką jakość usług oraz atrakcyjne ceny. 

Jakie jeszcze inne usługi wykonujemy oprócz wymiany okien?

Specjalizujemy się w kompleksowych remontach pod klucz. W zakres wykonanych przez na usług wchodzą: tapetowanie, malowanie, tynkowanie, układanie płytek, paneli, parkietu, biały montaż, zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, wymiana i montaż drzwi, wymiana instalacji wod-kan, gazowych, grzewczych, elektrycznych.