Panele podłogowe, które na rynku dostępne są w wielu różnorodnych kolorach i rozmiarach, stanowią jeden z najpopularniejszych sposobów na uzyskanie pięknej posadzki. Tego rodzaju wykończenie podłogowe może być trwałe, estetyczne, odporne na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Choć sam montaż paneli podłogowych nie należy do skomplikowanych czynności, może przysporzyć wiele trudności, dlatego w tej kwestii najlepiej zdać się na doświadczonych fachowców. Wśród szerokich usług naszej firmy remontowej z Poznania znajduje się układanie paneli podłogowych.

Rodzaje paneli podłogowych, jakie układamy 

Panele podłogowe mają wiele rodzajów, które różnią się między sobą budową, sposobem zabezpieczenia i wytrzymałością na ścieranie. Najogólniej panele podłogowe można podzielić na drewniane i laminowane – obie te grupy są zróżnicowane pod względem parametrów i walorów estetycznych, co przekłada się na ich cenę. Aby długo móc się cieszyć panelami laminowanymi, koniecznie trzeba dopasować klasę ścieralności do miejsca użytkowania.

Do pomieszczeń mało eksploatowanych, takich jak sypialnie, nadają się panele mniej odporne na uszkodzenia, ale podłogi w przedpokoju, pokoju dziecięcym czy na schodach powinny mieć wyższą klasę ścieralności. Wśród paneli podłogowych laminowanych szczególnie popularne są panele podłogowe drewnopodobne imitujące drewniany parkiet. Tego typu panele dostępne są we wszelkich możliwych wzorach drewnopodobnych – dębu, buku czy klonu. W ostatnim czasie popularnością cieszą się również panele podłogowe imitujące płytki i kamienie oraz panele podłogowe z fugą (V-fugą), które sprawiają, że podłoga wygląda jak ta wykonana z naturalnego drewna.

Chcesz zmienić charakter swojego wnętrza?
Wymień starą podłogę na nową!

Klasy ścieralności paneli podłogowych – jakie panele wybrać do różnych pomieszczeń? 

Panele podłogowe występują w kilku klasach ścieralności – zasada jest taka, że im wyższa klasa ścieralności, tym panele będą bardziej odporne na ścieranie:

  • Klasa ścieralności paneli podłogowych AC1 – są to panele o najsłabszej klasie ścieralności, nadają się wyłącznie do pomieszczeń, które są bardzo mało eksploatowane. Rzadko spotykane. 
  • Klasa ścieralności paneli podłogowych AC2 – panele o słabej ścieralności, przeznaczone do pomieszczeń o małym natężeniu ruchu, gdzie chodzimy w obuwiu z miękkimi podeszwami. Rzadko spotykane. 
  • Klasa ścieralności paneli podłogowych AC3 – panele podłogowe o średniej odporności na ścieranie, nadają się do sypialni. 
  • Klasa ścieralności paneli podłogowych AC4 – dobra klasa ścieralności, mogą być stosowane w domach i w mieszkaniach w każdych warunkach. 
  • Klasa ścieralności paneli podłogowych AC5 – panele najbardziej odporne na ścieranie, nadaje się do miejsc użyteczności publicznej. 

 

Jak wykonujemy montaż paneli podłogowych? 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że prócz odpowiedniej techniki montażu paneli podłogowych, istotne znaczenie ma również użycie profesjonalnego sprzętu, co pozwoli ułożyć posadzkę w sprawny i szybki sposób. Nasza ekipa profesjonalnych fachowców z Poznania zadba o to, aby cały proces układania paneli podłogowych przebieg sprawnie i szybko. Panele podłogowe oraz podłogi drewniane kładziemy z zastosowaniem nowoczesnych technologii i profesjonalnych narzędzi. Do każdego zlecenia podchodzimy kompleksowo – co oznacza, że nie tylko wykonujemy same prace montażowe, ale również oferujemy pomoc w odpowiednim rozplanowaniu rozmieszczenia paneli. 

Dlaczego warto powierzyć nam montaż paneli podłogowych? 

Niezależnie od rodzaju paneli podłogowych, układanie ich musi być dobrze przemyślane. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża pod panele. Należy pamiętać również o dylatacjach. Praca z panelami podłogowymi wymaga więc odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Jeśli chcesz mieć to dobrze zrobione, powierz nam montaż paneli podłogowych. 

Ile kosztuje układanie paneli podłogowych w Poznaniu?

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Stawki za położenie paneli podłogowych są zróżnicowane. Z całą pewnością jednak położenie paneli jest tańsze od położenia parkietu, ponieważ posadzki drewniane wymagają większego nakładu pracy. Przed rozpoczęciem układania paneli koniecznie trzeba sprawdzić, czy powierzchnia jest równa. Jeżeli nie, trzeba użyć szpachlowej masy wyrównującej, co zwiększa ostateczne koszty usługi – mówi ekspert z remontypodpoznan.pl

Opinie naszych klientów z Poznania na temat montażu paneli podłogowych 

Zaufało nam już wiele osób prywatnych oraz instytucji, czego potwierdzeniem są liczne pozytywne opinie naszych klientów, którzy cenią nas za rzetelność, terminowość oraz konkurencyjne ceny. 

Do kogo kierujemy swoje usługi z zakresu układania paneli podłogowych? 

Swoje usługi z zakresu montażu paneli kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i firm oraz instytucji z Poznania i okolic. 

Jakie inne usługi jeszcze oferujemy oprócz montażu podłóg? 

Zakres naszych prac wykończeniowych jest szeroki. Zajmujemy się malowaniem, tapetowaniem, tynkowaniem, układaniem regipsów, białym montażem, montażem drzwi, okien, a także pracami instalacyjnymi (montaż instalacji elektrycznych, gazowych, wod-kan).