By uzyskać idealnie gładką ścianę niezbędne jest położenie gładzi gipsowych i wykonanie szpachlowania. Prace te wpłyną na wyższą estetykę naszego wnętrza. Nasza firma świadczy profesjonalne usługi kładzenia gładzi na ścianach, sufitach i innych powierzchniach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu z nami, w celu ustalenia szczegółów. Zawsze ściśle współpracujemy ze zleceniodawcami, by dobrze poznać ich potrzeby i oczekiwania.

Czy gładź gipsowa i szpachlowanie to to samo?

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Są to dwie odrębne czynności mające na celu poprawić wygląd i równość ściany czy innej powierzchni. Gładź gipsowa i gładź szpachlowa są dwiema odrębnymi masami, które mają nieco inne zastosowanie. Ze względu na te różnice we właściwościach użytkowych, odmiennie się je wykorzystuje. Tylko poprawne ich położenie gwarantuje ich trwałość – mówi ekspert z remontypodpoznan.pl

Na czym polega kładzenie gładzi gipsowej?

Gładź gipsowa jest rodzajem wygładzającego i dekoracyjnego wykończenia ściany. Stosuje się ją do wyrównywania chropowatych tynków i innych powierzchni, a jej najważniejszym celem jest przygotowanie ściany do późniejszego malowania. Gładź gipsowa ze względu na swą małą grubość nie jest wykorzystywana do wyrównywania dużych różnic w grubości powierzchni. Nie da się nią wyrównać większych ubytków czy nierówności. Gipsowanie odbywa się etapami, a zazwyczaj kładziemy dwie warstwy masy. Obie muszą wyschnąć, zanim przystąpimy do kolejnego etapu prac, czyli szlifowania. Z użyciem papieru ściernego wygładzamy powierzchnię, która następnie może być zagruntowana czy pomalowana.

Potrzebujesz zlecić solidne wykonanie gładzi gipsowej?
Pracujemy szybko i tanio - skontaktuj się z Nami

Na czym polega szpachlowanie ścian?

Gładź szpachlowa to z kolei sucha masa, którą rozrabia się w wodzie. Na rynku można spotkać również już przygotowane pasty. Szpachlarz z jej wykorzystaniem może naprawić pęknięcia w ścianach czy sufitach, naprawić ubytki tynku czy wygładzić rysy i powierzchnię. Szpachlowanie ścian i sufitów stosuje się w celu wygładzenia i wyrównania powierzchni przed tapetowaniem, wykonywaniem dekoracyjnych tynków strukturalnych itd. Szpachlowanie przyda się również w  tworzeniu zabudowy karton-gipsowej, jako spoiwo łączące poszczególne elementy. Gładź gipsowa jest także wykorzystywana w tworzeniu załamań ścian wyprowadzania kątów, osadzania narożników. Nasza firma posiada duże doświadczenie w szpachlowaniu klasycznym i dekoracyjnym.

Kiedy powinniśmy kłaść gładzie?

Zarówno kładzenie gładzi gipsowych, jak i szpachlowych jest niezbędnym elementem każdego kompleksowego remontu i wykończenia czy wykończenia pod klucz. Są to podstawowe prace, które pozwalają przygotować powierzchnię ścian i sufitów do dalszych etapów remontu. Nie warto ich pomijać, ponieważ dzięki nim uzyskamy odpowiedni efekt malowania czy tapetowania. Na nierównych powierzchniach farby nie będą się odpowiednio trzymać ani dobrze wyglądać. Dlatego rekomendujemy szpachlowanie i kładzenie gładzi zawsze, gdy stan ścian tego wymaga.

Gdzie warto położyć gładzie gipsowe?

Nasza firma zajmuje się gładziami i szpachlowaniem w mieszkaniach, domach, biurach i innych lokalach użytkowych. Szpachlujemy ściany, sufity i inne powierzchnie w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, szeregowych, wolnostojących. Kładziemy gładzie w apartamentach, mieszkaniach z balkonami i bez.

Dlaczego warto zamówić w naszej firmie gładź gipsową?

Nasza firma specjalizuje się w remontach domów, mieszkań i biur, zarówno całościowych, jak i wybranych pomieszczeń. Posiadamy odpowiednie narzędzia, wiedzę i doświadczenie, by wykonać kompleksowe remonty, wykończenia. Działamy starannie na każdym etapie prac. Ściśle współpracujemy z klientem, ponieważ zależy nam przede wszystkim na jego zadowoleniu. Gwarantujemy wysoką jakość usług i atrakcyjne ceny.

Cena kładzenia gładzi w Poznaniu

Cennik remontów i wykończeń, w tym także kładzenia gładzi i szpachlowania zależy od kilku czynników. Największe znaczenie dla ostatecznego kosztu szpachlowania mają między innymi wielkość pomieszczenia oraz stan wyjściowy ścian czy sufitów. Zapraszamy do kontaktu mieszkańców Poznania i okolic w celu ustalenia szczegółów. Chętnie przygotujemy dla Państwa wstępny kosztorys.

W jakich lokalizacjach zajmujemy się gładziami gipsowymi?

Nasza firma zajmuje się gładziami gipsowymi i szpachlowaniem na terenie Poznania i pobliskich miejscowości.

Gładź gipsowa z naszą firmą – opinie klientów

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami klientów naszej firmy. Są oni zadowoleni z wysokiej jakości naszych usług oraz naszej elastyczności. W razie wątpliwości polecamy też dział FAQ, w którym odpowiadamy na najczęściej padające pytania dotyczące naszych usług remontowych i wykończeniowych.

Inne prace remontowo-budowlane, które wykonujemy

Zajmujemy się również remontami podłóg, montażem instalacji elektrycznych, gazowych, grzewczych czy wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy i kontaktu drogą telefoniczną, mailową lub przez stronę internetową.