Ścianki gipsowo kartonowe są najszybszym, najtańszym i najchętniej stosowanym sposobem dzielenia pomieszczeń, ukrywania nierówności czy rur oraz przewodów instalacyjnych. Na ściankę gk najczęściej decydujemy się zmieniając aranżację wnętrza lub układ pomieszczeń, np. wydzielając osobne strefy funkcjonalne. Niewielka masa ścianki z karton gipsu nie obciąża stropu, dlatego można ją stawiać bez konieczności sprawdzania jego nośności. 

Kiedy i w jakim celu wykonuje się ścianki gk? 

Płyty kartonowo-gipsowe podczas prac remontowo-wykończeniowych mają szerokie zastosowanie – od tworzenia elementów o charakterze dekoracyjnym (np. sufitów podwieszanych), po elementy konstrukcyjne – ścianki działowe. Zastosowanie ścianek działowych z karton gipsów, potocznie nazywanych suchymi tynkami, znacznie skraca czas prac remontowych. Płyty kartonowo gipsowe osadza się na stalowych stelażach gwarantujących stabilność lub na plackach kleju. Ten typ konstrukcji jest bardzo lekki i może przybierać dowolne kształty – od prostych po łukowe. Dzięki dobrym właściwościom akustycznym ściana z regipsów (wypełniona np. wełną mineralną) skutecznie tłumi hałas i może pełnić funkcję bariery przeciwpożarowej. 

Płyty gk występują w kilku wariantach. Zwykła płyta kartonowo-gipsowa przeznaczona jest do pomieszczeń o maksymalnej wilgotności 70%. Takie płyty są koloru szarego. Innym rodzajem płyt gk są te w kolorze zielonym dodatkowo impregnowane środkiem hydrofobowym, a więc są bardziej odporne na działanie wody w porównaniu do zwykłej płyty. Stosuje się je w pomieszczeniach, w których okresowo panuje zwiększona wilgotność do 85% nie dłużej jednak niż przez 10-12 godzin. Płyty g-k o zwiększonej odporności na ogień posiadają dodatek włókna szklanego, dzięki czemu wytrzymują działanie ognia o wiele dłużej niż zwykłe płyty. Są czerwone lub mają czerwone oznaczenia. 

Wznoszenie ścian gipsowo kartonowych - solidnie i tanio
Skontaktuj się z nami

Jak postawić ścianę z regipsów?

Zabudowy gipsowo-kartonowe, w tym ściany z płyty gipsowej, wznosi się w suchych pomieszczeniach – po wyschnięciu tynków oraz wstawieniu okien. Temperatura podczas prac montażowych nie powinna być niższa niż 10 st. C. W pomieszczeniu powinna panować również stała wilgotność względna. Budując ściany działowe gk, stosuje się zarówno profile metalowe, jak i drewniane, choć te pierwsze są popularniejsze. Aby wytłumić hałas, wykorzystuje się wełnę mineralną lub taśmę akustyczną. Do przymocowania rusztu do muru służą korki rozporowe. Płyty przytwierdza się do profili blachowkrętami. Do prac wykończeniowych stosuje się taśmy spoinowe, masy szpachlowe, tynki gipsowe oraz kleje gipsowe, którymi maskuje się połączenia płyt.

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Przy wszelkich realizacjach ścianek działowych z regipsu gwarantujemy kompleksową obsługę wraz z zapewnieniem odpowiednich materiałów budowlanych – mówi ekspert z remontypodpoznań.pl

Dlaczego warto wykonać ściankę działową gk? 

Ściany gipsowo-kartonowe mają wiele zalet, do których można zaliczyć: szybkość ich wykonania, prostotę, czystość (brak konieczności wykonywania prac na moro). Za wyborem ścianki z płyty gipsowej przemawia również fakt pominięcia konieczności tynkowania. Ściana wzniesiona w ten sposób jest łatwa do demontażu, a także za jej pomocą można skutecznie wyciszyć pomieszczenie. 

Ile kosztuje wykonanie ściany z gk w Poznaniu?

Ostateczny koszt ścianki gipsowo-kartonowej uzależniony jest od kilku czynników. Decydując się na montaż gk na stelażu, zapłacimy więcej niż w przypadku montażu płyt kartonowo-gipsowych na kleju. 

Do kogo kierujemy nasze usługi z zakresu budowy ścian z płyt gipsowych?

Ścianki kartonowo gipsowe wykonujemy zarówno w domach, mieszkaniach, jak i biurach, instytucjach czy obiektach użyteczności publicznej. Obszarem naszego działania objęty jest Poznań. 

Opinie klientów z Poznania o ściankach działowych z karton gipsu

Nasza firma remontowa cieszy się renomą, a nasi pracownicy to osoby z dużym doświadczeniem. Zrealizowaliśmy już wiele prac remontowo-wykończeniowych, dzięki temu jesteśmy w stanie naszym klientom oferować usługi na najwyższym poziomie. Posiadamy wiele pozytywnych opinii na temat naszej pracy. 

Jakie inne usługi wykonujemy prócz wznoszenia ścianek z płyt gipsowych? 

Wykonujemy kompleksowe remonty i wykończenia pod klucz. W zakres naszych usług remontowych wchodzi: malowanie, tapetowanie, kafelkowanie, gruntowanie, układanie parkietu, paneli, montaż i wymiana drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, stolarka okienna, wymiana i montaż instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych.