Gruntowanie ścian i sufitów to etap prac remontowych, który wiele osób lubi pomijać. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to właśnie on zadecyduje o trwałości malowania czy innego formy odświeżenia ścian. Warto dowiedzieć się, jak przebiega taka usługa, dlaczego jest tak ważna i jakie korzyści nam daje. Jako firma staramy się bez wyjątków gruntować ściany przed przystąpieniem do dalszych prac. Zawsze rekomendujemy naszym klientom takie rozwiązanie.

Na czym polega gruntowanie?

Gruntowanie polega na specjalnym przygotowaniu powierzchni do późniejszego ich malowania. W tym celu, z zastosowaniem specjalnych preparatów maluje się ścianę (tak samo jak farbą). Środek gruntujący po wyschnięciu zapewni szereg korzyści, z czego najważniejszą jest zwiększenie przyczepności i trwałości farby. Nasza firma oprócz wykonania usługi pomoże również w dopasowaniu odpowiedniego do danej ściany i później stosowanej farby preparatu, dzięki czemu uzyskane zostaną możliwie najlepsze efekty gruntowania.

Potrzebujesz zlecić solidne gruntowanie ścian?
Pracujemy starannie i tanio - skontaktuj się z Nami

Kiedy warto zagruntować powierzchnie?

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Naszym zdaniem gruntownie, podobnie jak mycie i odtłuszczenie ściany, powinno zostać wykonane przed każdym malowaniem ścian i sufitów. Prace z tego typu powierzchniami rozpoczynamy od wyrównania powierzchni, położenia gładzi czy tynkowania, jeśli jest taka potrzeba. Zawsze jednak ścianę czy sufit trzeba odkurzyć i prostym myciem odtłuścić. Dopiero potem można przystąpić do gruntowania i malowania. Jest to jedyny prawidłowy i rozsądny schemat realizacji usług malarskich, który zapewni pełną trwałość farby – mówi ekspert z remontypodpoznan.pl

Dlaczego gruntowanie ścian i sufitów jest ważne?

Gruntowanie ścian i sufitów jest ważne, ze względu na to, że umożliwia prawidłowe i trwałe przygotowanie powierzchni do malowania. Zarówno nowe ściany, nigdy jeszcze nie malowane, jak i te, na których znajduje się już kilka warstw, powinny być poddane temu zabiegowi. Proces pomaga ścianie przygotować się na połączenie z farbą, zapewni jej dobrą przyczepność. Dzięki gruntowaniu unikniemy łuszczenia się farby, które bardzo często zdarza się na wielokrotnie malowanych powierzchniach. Szczególnie gdy nie wiemy jakiego rodzaju farbę wcześniej stosowaliśmy na ścianę. Użycie preparatu gruntującego może nas uchronić przed “zważeniem się” farby i zmarnowaniem efektów całego malowania. Równie istotne jest gruntowanie nowej powierzchni, ponieważ wiele tynków czy płyt karton gipsowych nie jest przystosowanych do bezpośredniego położenia na nich farby. Niezastosowanie gruntu mogłoby spowodować, że ściana “wypije”, czy wchłonie farbę, a nie zachowa ją na powierzchni.

Co obejmuje gruntowanie powierzchni?

W ramach gruntowania powierzchni zajmujemy się jej przygotowaniem do dalszych prac. Przygotujemy przestrzeń, by ochronić podłogę czy meble przed zachlapaniem. Następnie przystępujemy do gruntowania, z wykorzystaniem odpowiednich preparatów, pędzla lub wałka malarskiego. Po wyschnięciu gruntu ściana jest gotowa do malowania.

Dlaczego warto zlecić nam gruntowanie ścian?

Jako firma remontowo-wykończeniowa posiadamy duże doświadczenie w przeprowadzaniu zarówno kompleksowych remontów wnętrz, wykończenia pod klucz, jak i pojedynczych usług. Przykładamy dużą wagę do jakości usług i staranności podczas ich realizacji. Oferujemy atrakcyjne ceny i szeroką ofertę prac wykończeniowych. Pomagamy klientom w doborze materiałów, dopasowujemy zakres remontu do stanu wnętrza.

Ile kosztuje gruntowanie ścian w Poznaniu i okolicach?

Cennik gruntowania ścian zależy od kilku czynników. Wpływ na cenę usługi ma m.in. rodzaj i wielkość powierzchni, zastosowane materiały i techniki. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem prac remontowych.

Gdzie realizujemy gruntowanie powierzchni?

Gruntowanie i inne prace realizujemy w Poznaniu i okolicach.

Kto jest odbiorcą usługi gruntowania?

Swoje usługi, w tym gruntowanie powierzchni kierujemy do odbiorców indywidualnych oraz biznesowych. Nasza firma zajmie się gruntowaniem mieszkań, domów, biur, magazynów czy innych lokali.

Opinie o gruntowaniu ścian z naszą firmą

Zapraszamy do przeczytania opinii klientów o gruntowaniu oraz innych usługach, które zrealizowaliśmy w Poznaniu. Zleceniodawcy cenią nas za atrakcyjne ceny, terminowość i wysoką jakość usług.

Jakie inne prace remontowe realizujemy?

Zajmujemy się montażem instalacji (elektrycznych, gazowych, grzewczych, wodno-kanalizacyjnych), remontem podłóg (kładzenie paneli, cyklinowanie), montażem stolarki okiennej i drzwiowej (wymiana drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, okien) czy zabudowami gk.